اگر بخواهیم بهترین ورزش ها برای لاغری را نام ببریم باید ابتدا منشا لاغری خود را پیدا کنیم. ممکن است چاقی شما بخاطر استرس روزانه و یا افسردگی باشد که با خوردن قرص های ضد افسردگی بوجود می آید که همین داروها عامل اصلی چاقی ها است. ممکن است اشتهای شما زیاد باشد و به خوردن زیاد عادت دارید که این شایع ترین علت چاقی است که به هیچ عنوان نمی توانید جلوی آن را بگیرید و یا حتی ممکن است عاملی وراثتی داشته باشد. یکی از مشکلات آدم های چاق این است که می خواهند هر چه سریع تر لاغر شوند و از این رو به عمل های جراحی و برداشتن چربی های اضافه از بدن خود روی می آورند.
اگر کمی صبور باشید و به خود سختی بدهید بعد از پایان مدت مشخص، موفقیت و اندام ایده آل نمایان می شود. بهترین روش برای لاغر کردن اندام، انجام ورزش به طور مستمر است. البته با انتخاب ورزش مناسب و بهترین ورزش ها برای لاغری و انجام مستمر آن همراه با رژیم غذایی مناسب به اندام ایده آل خود خواهید رسید.

گن تیم این بار لیستی از بهترین ورزش ها برای لاغری را معرفی کرده است تا با انجام دائمی آن به اندام و هیکل ایده آل خود برسید.

 

بهترین ورزش ها برای لاغری چیست؟

ورزش هوازی

ورزش هایی که باعث می شوند تا ضربان قلب شما شدیدتر شوند و قلبتان به تاپ تاپ بیفتد و خون در رگ های شما جریان پیدا کند، به این گونه ورزش ها هوازی و یا کاردیو می گویند. ورزش هوازی باعث می شود تا کالری ها و یا چربی های انباشته شده در بدن سوزانده شوند. یک جلسه تمرین ۲۰ دقیقه ای هوازی در ۲ تا ۳ بار در هفته کمک می کند تا سریع از چربی های اضافی خلاص شوید.
ورزش های هوازی شامل قایق رانی، پیاده روی، ورزش ایروبیک، بدمینتون، دویدن، دوچرخه سواری و… می شود.

 

ورزش بسکتبال

بسکتبال یکی از ورزش هایی است که برای لاغر شدن تاثیر خوبی دارد. بسکتبال ورزشی گروهی است که همراه با گروه انجام می شود و در صورتی که تک باشید می توانید این ورزش را همراه با توپ و حلقه ورزشی آن با پرتاب توپ به حلقه انجام دهید. بسکتبال باعث می شود تا چربی هایتان را بسوزانید، سیستم قلبی و عروقی تان تقویت و آرام شود. برای انجام ورزش بسکتبال تنها موردی که در آن بسیار مهم است، کفش های این ورزش هست که باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند.

 

ورزش کوه نوردی و صخره نوردی

کوه نوردی ورزشی فوق العاده برای لاغری و کاهش وزن است، در صورتیکه به صورت مستمر و ادامه دار انجام شود در غیر این صورت تاثیر خود را اصلا نمی گذارد. کوه نوردی ورزشی است که شروعی برای ورزش صخره نوردی بحساب می آید. برای انجام صخره نوردی باید حتما آموزش های آن را در باشگاه براساس توانایی هایی که فرد دارد، آموزش دیده شوند. صخره نوردی برای کسای که اضافه زن بیش از حدی دارند پاسخگو نیست، در این صورت با کفش مناسب ورزش کوه نوردی برای این افراد مناسب تر است. از کم شروع شود و به کوه های بلندتر و با ارتفاع زیاد ارتقا بدهند.

 

تمرینات اینتروال

تمرینات اینتروال مجموعه ای از ورزش های پشت سرهم هستند که برای تناسب اندام و لاغری هستند که با استراحت در بخش های زمانی مشخص شده انجام می شود. افراد مبتدی برای ورزش اینتروال باید خیلی آهسته کار را شروع کنند. تمرینات برای مبتدیان باید از سرعت و شدت کمتری برخوردار باشند و تعداد تکرار‌ها کمتر و استراحت بین آن‌ها بیشتر باشد.

در هنگام انجام ورزش اینتروال رعایت موارد زیر ضروری است:

  • حتما قبل از ورزش با پزشک خود مشورت کنید.
  • قبل از ورزش حتما بدن خود را گرم کنید.
  • هنگامی که احساس درد کردید در تمرین ایتروال، تمرین را متوقف کنید.
  • روی سطح صاف و بر روی یک زیر انداز تمرین را انجام دهید.
  • با قدم های آهسته و دوی نرم و ملایم کار را شروع کنید.

 

بهترین ورزش ها برای لاغری چیست؟

ورزش بدنسازی

بدسازی یکی از ورزش های متداول برای چربی سوزی است و روند ساخت بافت چربی در بدن را متوقف می کند. بدنسازی اگر مدام انجام شود همراه با مربی خبره باعث می شود تا هیکلتان به اندام مورد نظرتان برسد. افرادی که هدفشان کاهش وزن است، معمولا توجهی به باشگاه و وزنه زدن ندارند و این موضوع مخصوصا برای خانم‌ هایی که هیچ علاقه ‌ای به تنومند شدن ندارند، صدق می‌ کند. این تصور اشتباه در مورد بدنسازی و چربی‌ سوزی می ‌تواند روند پیشرفتتان را متوقف کند چون هیچ رژیم غذایی بدون عرق ریختن در باشگاه کامل نیست.

 

گن های لاغری

در صورتیکه چربی های بدنتان بیش از حد زیاد است و بدنتان چاقی مفرط دارد در هنگام ورزش می توانید از گن های گن تیم نیز استفاده نمایید. این گن ها مورد تایید دکتران حاذق است و معمولا برای افراد چاق این گن ها توصیه می شوند.